Gårdsplads med belægning foran hus
Entreprenør · Kirke Hyllinge · Lejre Kommune

Belægning, grave- og jordarbejde i Kirke Hyllinge

Benjamin Olsen Entreprise har base i Skibby og leverer solide løsninger til både små og store projekter i Kirke Hyllinge og omegn. Arbejdet bliver udført ordentligt og som aftalt.

Ca. 8 km fra Skibby · 12 min kørsel
Gratis besigtigelse og tilbud
Registreret ApS · CVR 46493591
Ydelser i Kirke Hyllinge

Det hjælper vi typisk med i Kirke Hyllinge

Fra den nye indkørsel til klargøring af hele byggegrunden. Har du en opgave, der ikke står her, så spørg.

Belægning

Fliser, betonsten og kantsten lagt i vater med solid opbygning under, så belægningen holder i mange år.

  • Indkørsler og gårdspladser
  • Terrasser og havegange
  • Kantsten og afvanding

Gravearbejde

Udgravning med maskine til alt fra fundamenter og faskiner til rør, kabler og dræn.

  • Fundamenter og sokler
  • Render til rør og kabler
  • Faskiner og dræn

Jordarbejde & byggemodning

Planering, afretning, bortkørsel af jord og klargøring af grunden, så byggeriet kan gå i gang.

  • Planering og afretning
  • Klargøring af byggegrund
  • Bortkørsel og levering af materialer
Kirke Hyllinge og omegn

Lokal entreprenør tæt på Kirke Hyllinge

Kirke Hyllinge ligger kun ti minutter syd for Skibby, og det er reelt vores nabolag. Vi kender byen, landsbyerne rundt om og de lokale forhold på jorden.

Området er præget af parcelhuse i selve Kirke Hyllinge og Ejby, sommerhuse ved fjorden i Gershøj og Lyndby, og gårde og hestefolde i landsbyerne. Det giver alt fra nye indkørsler og terrasser til gårdspladser, grusveje og drænrender langs marker og folde.

Vi har også udført arbejde i forbindelse med nybyggeri i området, hvor grunden skal gøres klar, før håndværkerne kan gå i gang.

8km fra vores base i Skibby
12 minkørsel, så vi kommer hurtigt forbi
1:1Direkte kontakt til Benjamin

Vi dækker også:

Terrasse med mønsterlagte fliser
Lejre Kommune

Vi kører til hele Kirke Hyllinge-området

Typiske opgaver i Kirke Hyllinge

  • Indkørsler og terrasser i Kirke Hyllinge og Ejby
  • Gårdspladser og grusveje ved gårde
  • Dræn langs folde og marker
  • Belægning ved sommerhuse i Gershøj og Lyndby

Vi arbejder blandt andet i

  • Kirke Hyllinge
  • Ejby
  • Kirke Sonnerup
  • Sæby
  • Gershøj
  • Lyndby
  • Kyndeløse
  • Englerup
Sådan foregår det

Fra idé til færdigt arbejde

Enkelt forløb uden overraskelser.

Du kontakter os

Ring, skriv en mail eller brug formularen. Fortæl kort om opgaven, og send gerne et par billeder.

Besigtigelse i Kirke Hyllinge

Vi kommer forbi, måler op og taler løsningen igennem, så vi rammer det, du ønsker.

Tilbud

Du får et klart tilbud med pris og tidsplan, inden vi går i gang.

Udførelse

Arbejdet bliver udført ordentligt og som aftalt, og vi rydder op efter os.

Ofte stillede spørgsmål

Spørgsmål fra kunder i Kirke Hyllinge

Hvor lang tid tager en ny indkørsel?

En almindelig indkørsel på 40 til 60 m² tager typisk to til fire arbejdsdage, afhængigt af hvor meget der skal graves ud.

Kan I også lave grusveje og gårdspladser?

Ja. Vi retter op, lægger nyt stabilgrus og topper med grus eller knust granit, så pladsen kan holde til traktor og trailer.

Skal jeg selv skaffe fliser og sten?

Nej. Vi bestiller materialerne hjem, men I vælger selv typen. Har I allerede købt fliser, lægger vi dem gerne.

Kunne du tænke dig noget lignende i Kirke Hyllinge?

Ring eller skriv, så finder vi ud af, hvad der passer til din opgave.

Ring 61 46 44 17
Kontakt

Få et uforpligtende tilbud i Kirke Hyllinge

Vi svarer hurtigt tilbage, og besigtigelse og tilbud koster ikke noget.

Beskriv din opgave i Kirke Hyllinge

Udfyld formularen, så vender vi tilbage.

Vi svarer typisk inden for en hverdag. Du kan også ringe direkte på 61 46 44 17.
📞 Ring 61 46 44 17